Декоративно-прикладне мистецтво
Галерея
Денисова Поліна 6-Д клас ЗОШ№65
ВСТУП
Атрибутом пасхальних святкувань окрім крашених яєць – писанок є один цікавий персонаж – пасхальний заєць. НА Великдень виготовляють смачненьких зайчиків, яких роблять з чоколяди, цукру, тіста. Штучні зайчикі -декоративні, зробленими з дерева, воску і таке інше, деякі з них є справжнім витвором мистецтва.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Сухе валяння вовни, фелтінг – це техніка створення з непряденої вовни іграшок, взуття, При сухому валянні вовна багаторазово протикається спеціальною голкою до стану звалювання. Під час цього процесу волокна вовни рвуться і зчіплюються між собою, утворюють щільний і однорідний матеріал. Сухе валяння застосовується для створення об'ємних виробів - іграшок, біжутерії, фігурок, авторських ляльок. Головним робочим інструментом для сухого валяння є спеціальна голка.
Сухе валяння - це модна техніка рукоділля, ущільнення грудочок шерсті за допомогою спеціальних голок. Валяння нагадує ліплення - з його допомогою можна втілити будь-які творчі ідеї.
Чекмак Єва 6-Б клас ЗОШ№65, Маріуполь
ВСТУП
Ікона є невід’ємною частиною православної традиції. В домі православної людини ікони завжди займають видне місце. Відправляючись в дорогу, православний християнин також бере, за звичаєм, невелику ікону.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Мистецтво виготовлення прикрас із бісеру, як і вишивка та інше жіноче рукоділля, прийшло до нас із глибини історії. З покоління у покоління передавалась техніка виготовлення оздоб, узорів та народних орнаментів. Перли і бісер також широко використовувалися в світському і церковному шиття.
Є безліч прийомів вишивки бісером. Я вибрала техніку « Монастирський шов» .
За характером виконання схожий на вишивку хрестиком. Стежки виконуються по діагоналі, на кожен стібок припадає по одній бісеринці. З виворітного боку виходять вертикальні стібки. Закріпивши голку з ниткою, виведіть її на лицьову сторону і нанизайте одну бісеринку необхідного кольору згідно зі схемою (Рис.1).
Для переходу на інший ряд проведіть голку по виворітній стороні вертикально вгору або вниз і виведіть її на лицьову сторону в верхньому кутку клітки (Мал. 2). Нанизайте бісеринку і продовжуйте вишивати ряд аналогічно, але у зворотному напрямку (Рис. 3, 4). При переході до зміщеному ряду проведіть голку по виворітній стороні до потрібної клітці по діагоналі і виведіть її у верхньому кутку клітки.
У давні часи люди прикрашали бісером одяг, виробляли прикраси з нього. Але вишивання бісером це не легка робота. Потрібно багато чимало часу, терпіння та навичок. Таокж потрібно вибрати правильно тканину, нитки, голки та найголовніше - бісер. Також потрібно наперед уявляти свій готовий виріб.