top of page
Кірюшкіна Барвистий вінок України.jpg

"Барвистий вінок України"

Вид образотворчого мистецтва: графіка

Кірюшкіна Аліна Миколаївна

8 клас

Темрюцька ЗОШ І-ІІІ ступенів Нікольської селищної ради Донецької області

Керівник: Безлипкіна Марина Оликсандрівна

Україна у всьому світі ідентифікується з вишиванкою та віночком. Традиція виплітання віночка дійшла до нас із сивої давнини. Змалечку бабусі вчили дівчаток вишивати й віночки плести, бо вірили, що віночки захищають людину від хвороб, згубного ока, недоброго духу. Наші прабабусі й секрети знали, які квіти збирати до віночка, у яких рослинних соках їх слід замочувати, щоб якомога довше вони зберігали свою свіжість. Саме тому, коли мені запропонували прийняти участь у фестивалі творчої молоді "Україна в нас одна", я не задумуючись обрала номінацію "Образотворче мистецтво", щоб зобразити різнобарв’я української природи й квіти, які з давніх-давен вплітали у віночки наші бабусі.

Свою роботу виконала у техніці графіка. Графіку можна вважати основою всіх образотворчих мистецтв. Адже основним засобом створення художнього образу у графіці виступає найпростіший для людини спосіб відтворення побаченого – лінія, штрих, які творять контур предмету або фігури. Найтрадиційнішим різновидом графіки й досі залишається малюнок. Витоки малюнку можна знайти у наскальному живописі неоліту, у античному вазописі, середньовічній мініатюрі. Основою для малюнку слугували вологий пісок, пласке каміння, волога глина. З часом малюнки перенесли на керамічні вироби і тканину. З епохи Відродження малюнок набуває самостійного значення у формі ескізів, альбомних замальовок, етюдів, які виконуються із застосуванням багатьох засобів: олівця, вугілля, крейди, сангіни, пера, пензликів і різних сортів чорнил, туші, акварелі. Для своєї роботи я обрала кольорові олівці. Техніка роботи кольоровими олівцями така сама, як і техніка роботи простим графітним олівцем.

Я використала наступні прийоми:Тонування в один шар. Застосовувала для заповнення великої ділянки ілюстрації;Тонування в 2 і більше шарів. Використовувала для створення необхідного кольору, ослаблення або посилення яскравості конкретної частини пейзажу; З’єднання тонів. Для передачі об’єму; В своїй роботі намагалась передати увесь колорит української природи і порівняти її з барвистим віночком.

bottom of page