top of page
Муравйова Маковий цвіт.jpg

"Маковий цвіт"

Вид образотворчого мистецтва: живопис

Муравйова Вероніка Андріївна

8 клас

Темрюцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Нікольської селищної ради Донецької області

Керівник: Безліпкіна Марина Олександрівна

Сплетений із пахучих трав та ніжних квітів, прикрашений барвистими стрічками і наділений магічним змістом, український вінок – один з найдавніших символів нашої країни. Він повинен складатись не більш ніж з 12-ти квітів. І кожна квітка має глибоке символічне значення. У наших предків було дві улюблені рослини – калина і мак. Українці пов’язували значення маку з молодістю і красою. А вінок із червоних маків був символом дівочої чистоти. Мак також вважався символом роду, так як в його голівці поміщається сімсот, сімсот дві або сімсот три зернини. Саме завдяки ідеї родючості мак часто використовували як обрядовий атрибут в сімейних і календарних святах. Окрема макова квітка не приваблює, а від всіяного маковим цвітом лану не можна відірвати очей. Ніби тендітний мак стверджує, що і дрібненькі та маленькі в єдності мають велику силу. Тому я вирішила зобразити ціле поле яскравих маків.

Для виконання своєї роботи обрала такий вид мистецтва, як живопис. Бо саме в живописі засобами виразності є колір. А я хотіла, щоб моя робота була яскравою і насиченою.

Свою роботу виконала у техніці малювання гуашшю.

Гуаш відома з 11 століття і широко використовується художниками у всьому світі. Одне з найцінніших властивостей гуаші – хороша криюча здатність, завдяки чому темні ділянки можна зафарбовувати світлими тонами і навпаки. Для роботи з гуашшю я обрала кисті з колонка та білий акварельний папір.

Я намагалася відчути красу навколишнього світу і наскільки можливо передати її в своїй роботі.

bottom of page