top of page
ЛИСЯНСЬКА СЮТ.jpg

"Летить степом  кінь, басує…"

Лисянська

Аліна

В’ячеславівна

17 рокв

СЮТ м.Краматорськ

Керівник:Тетяна Павлівна Дубровіна

Красиві коні  вражають своєю неймовірною витривалість і красою. Це милі і добрі істоти, які готові допомагати людям. Вони здатні на щирі почуття. Саме тому я  вибрала цю тему.

Лише легкий, теплий вітерець, що ніжно пестить срібну ковилу, та високе сонце, яке нагріває до олов’яного вару настояне на пахощах червоних чебреців повітря. А ще пісня невидимого жайворонка, яка дає чудову нагоду пересвідчитися в унікальній, неповторній акустиці безлюдного шматочка колись широкого Донецького степу, та гордий  кінь біжить галопом Донецькими степами …

В Донецьких  степових краях  є пам’ятки далекої, сивої минувшини, що й досі зберігають таємницю свого походження, призначення…

Існує припущення, що  річки і тутешні мальовничі пагорби, балки та байраки бачили свого часу не лише цілком реальних для історичної науки степових скіфів, а й міфічних войовничих жінок-амазонок.

"Бігли коні через степ,

Де червоний мак цвіте,

Бігли коні без зупину,,,"

 

Робота виконана в техніці кракле (мозаїка з нефарбованої яєчної шкаралупи).

Багато століть тому китайським та в’єтнамським майстрам лакового мистецтва спала на думку чудова ідея — використовувати для своїх мініатюр яєчну шкаралупу. Народні умільці помітили: тоненькі тріщинки, що утворюються при натисканні на її поверхню, створюють красивий візерунок, який нагадує розтріскану скелю, давно не фарбовану стіну, або древню фреску.

Східні майстри перетворили основний недолік яєчної шкаралупи — крихкість — на її найбільшу цінність і почали використовувати оболонку яєць під час зображення різноманітних будівель та дерев.

Так з’явилася техніка кракле — створення візерунку із тріщин з ефектом старовини. А самі тріщинки, що утворюються на поверхні, незалежно від матеріалу виготовлення мозаїки, стали називати кракелюрами.

Сам процес роботи довгий і вимагає особливої уваги. Спочатку відбирається яєчна шкаралупа курячих, перепелиних, гусячих та ін. птахів (миється, сушиться, звільняється від внутрішньої плівки, сортувати за кольором). Після того, як виконаний ескіз роботи, відбирається яєчна шкаралупа, дробиться на дрібні шматочки і кріпиться за допомогою клею і голки. Шкаралупа натуральних кольорів, нефарбована!

bottom of page