top of page
Панченко.jpg

"Маки"

Панченко Анастасія Дмитрівна

 Бахмутський міський Центр дітей та юнацтва

Керівник: Коваленко Олена Олександрівна

Маки червоні – чарівні, сліпучі, п'янкі, духм'яні, бажані квіти.

Маки червоні – дикі, жагучі, дивні, таємні вісники літа.

Маки червоні – палкі, безмежні, грайливі, хмільні, довгожданні, спокусливі.

Маки червоні погляд бентежать шовковими, ніжними диво-пелюстками.

Сучасне життя наповнене бурхливим розвитком високих наукових технологій, надзвичайними темпами і ритмами, які значно впливають на наш побут і спосіб життя, тим цінніший інтерес до національного коріння, до витоків, традицій, етнічних особливостей, які лежать в основі нашої національної самобутності. Сьогодні питання національного відродження особливо актуальне, адже побудова сильної сучасної незалежної держави неможлива без міцного національно-історичного фундаменту, значною складовою якого є сформовані національні символи.

Кажуть, що потреба у крaciнapодилася разом з людиною. І вся історія людства переконливо свідчить, що наші далекі предки дбали про красу анітрохи не менше, ніж про хліб насушний, що давався такою нелегкою й виснажливою працею. Людина не може не відчувати потреби в гарних речах, виготовлених народними майстрами чи зроблених власноруч. Народна творчість, увібравши в себе художній досвід багатьох поколінь, користуються любов′ю вcіх. Вона впливає ва виховання наших смаків, пробуджує в людях творчу енергiю, робить їх духовно багатшими. Адже відомо, що людина не народжується з хорошим чипоганим смаком – він виховується, прищеплюється їй всім ладомжиття. То ж не випадково дістають у нашій країні такого широкогopoзвитку народні промисли із pоку в рік дедалі більше людей припадає до життєдайних джерел народного мистецтва, шукає і знаходить в ньому розраду і натхнення, вірного супутника в побуті, надійного і перевіреного вихователя смаків.

  Звичайно, не обов′язково мати в сучасній квартирі килим з гарним малюнком, майстерно вишитий рушник, iншi художньо оздоблені речі.                        Але погодимось, що все це надзвичайно звеселяє нас, прикрашає наш побут, надаєйому неповторних рис.

 Вироби, виготовлені власноруч, приносять радість, користь, вони стають все популярнішими, і все частіше люди віддають їх створенню багато вільного часу.

І кожен з нас відчуває, як зростає інтерес, зокрема, до прикладної самодіяльної творчості, бо вироби власних рук справді стають приємною окрасою нашого побуту, вносять у наш дім риси індивідуального, сприяють вихованню художніх смаків, трудовому й естетичному вихованню.

А можливості кожного щодоцього-справдінеобмежені.

bottom of page