top of page
Калашнік.jpg

"Лисичка"

Калашнік Ілона Віталіївна

10 клас

Лиманський міський Центр позашкільної роботи Лиманської міської ради Донецької області на базі навчально-виховного комплексу селища Нове

Керівник: Олексенко Світлана Станіславівна

У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. У вишивці яскраво й повно розкривається душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного. Це давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості в єдності людини з природою, в умінні протягом століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.

Мистецтво нанизування виробів з бі­серу відродилося, стало знову популяр­ним у 60-х роках ХХ-го ст. Простота ви­готовлення прикрас з бісеру, нескладні, вивірені роками, прийоми роботи, вияв­лення природної краси орнаментів, звучання кольорів створюють великі можливості для широкої творчої діяль­ності, дають можливість відносно швид­ко досягти вагомих результатів.

Техніка вишивання бісером дозволяє створювати чудові полотна, що нагадують картини. Ще за старих часів тканини прикрашали намистинками, перлами, бісером: найчастіше їх нашивали на тканину і називали цю техніку "саженье". Сучасні майстри використовують бісер в поєднанні з різними кольоровими нитками, шнурами, ґудзиками, шматочками шкіри хутра, блискітками, стразами і всім, що опиниться під рукою. Що тільки не малює людська уява, на ходу підбираючи матеріали для здійснення своєї ідеї!

bottom of page