top of page
Тютюнник Поліна  ...jpg

"Скансен в с. Прелесне Черкаської ТГ Донецької області"

Вид образотворчого мистецтва: живопис

Тютюнник Поліна Олегівна

8 клас

Черкаська ЗОШ I-II ст. відділу освіти Черкаської селищної ради

​Керівнки:  Соколова Ганна Іванівна

Багатство будь-якої держави в її багатоманітності, полі-культурності. Не винятком є і Україна. Від сходу до заходу, від півночі до півдня Україна вражає своїми неймовірними пам'ятками історії, природи, сучасними підприємствами. Край в якому я живу, Слов'янщина, Південна Слобожанщина, теж багата численними історичними пам'ятками. На території Черкаської ТГ знаходиться один із найбільших скансенів—музеїв просто неба в с. Прелесне. У цьому музеї зібрані пам'ятки народної архітектури, побуту, декоративно-ужиткового мистецтва та знарядь праці. Скансен в с. Прелесне—центр духовної культури нашої громади. Під час екскурсії до музею, у мене з'явилосябажання передати на папері красу нашої культурної пам'ятки. У цьому, 2021 році, наша держава відзначає своє тридцятиліття і мій малюнок це подарунок державі на її день народження.

Робота "Скансен в с. Прелесне Черкаської ТГ Донецької області" це вид мистецтва: живопис, виконана на ватмані кольоровими олівцями. Енциклопедія Сучасної України трактує поняття "живопис" наступним чином: "Живопис—один із головних видів образотворчого мистецтва, що базується на відтворенні зорових образів через нанесення фарб на тверду основу. Властивість перетворювати поверхню на подібність багатоманітних просторів, широкі образні можливості забезпечили живопису провідне місце в історії художньої культури. Виник живопис в епоху пізнього палеоліту". Цей вид образотворчого мистецтва впродовж віків зазнав еволюцій, що змінювали його змістовно-естетичні виміри.

Головним у живопису є фарба, яка складається з кольорового пігменту і зв'язки, яка з'єднує кольорові частини (вода, олія, клей, смола, яєчний жовток і білок). Для початківців та дітей рекомендовано використовувати прості та кольорові олівці. Розрізняють наступні техніки живопису: олійний, темперний, акварельний, гуашовий, пастельний та інші. Можна виділити жанри живопису: пейзаж, портрет, натюрморт, побутовий жанр, історичний жанр, релігійний жанр.

Даний малюнок "Скансен в с. Прелесне Черкаської ТГ Донецької області"виконано простим та кольоровимиолівцями, більш зручною технікою для початківців, щоб добре опанувати більш складнішими технологіями. На папір спочатку було нанесено попередній ескіз музею просто неба в с. Прелесне. Великі деталі: хата, вітряк, тин та колодязь виконані з допомогою лінійки. Застосована техніка тонування в два шари для замальовки великих ділянок неба та подвір'я та для посилення яскравості хмар окремих частин архітектурних споруд. Жанр даного малюнка побутовий історичний. Малюнок несе інформацію про наявність в даному регіоні архітектурних споруд, побудованих в слобожанському стилю.

Отже, малюнок "Скансен в с. Прелесне Черкаської ТГ Донецької області"відображає побутовий історичний жанр живопису, виконаний технікою кольорових олівців. Сюжет малюнка говорить про наявність музею просто неба на півдні Слобожанщини (на півночі сучасної Донецької області). Малюнок несе інформаційне навантаження: розповідає про наявність музею просто неба в конкретному регіоні. Інформація дуже цінна для жителів других регіонів України та мешканців інших держав, які можуть оцінити сюжет і виявити бажання відвідати музей, щоб ознайомитися з експозиціями у цьому скансені. Під час екскурсії можна виявити спільні і відмінні риси в народній архітектурі різних регіонів сучасної нашої держави. Хоча є відмінності в багатьох сферах нашого життя, культури, але Україна в нас одна.

bottom of page