top of page
Хорошайло Валерія. Пятниця.jpg

"П’ятниця"

Вид образотворчого мистецтва: графіка

Хорошайло Валерія Євгенівна

8 клас

Краматорський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня    школа І- ІІІ ступенів № 6 - дошкільний навчальний заклад Краматорської міської ради"

Керівник:Шипілова Ганна Володимирівна

Моя робота "П’ятниця" виконана кольоровими олівцями, фломастерами та пастеллю. Вид мистецтва – графіка. Жанр  - анімалізм. Назва анімалістичного жанру походить від латинського слова "animal" - тварина. До нього належать твори живопису, скульптури, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, які зображують тварин. Художник-анімаліст має поєднувати любов до природи з увагою та спостережливістю.

Твори в жанрі анімалістики створювали вже первісні люди. Зазвичай вони зображували тих тварин, на яких полювали, - мамонтів, бізонів, оленів. Малюнки, створені кольоровими вохрами (глинами) на стінах печер, і досі вражають своєю майстерністю. У мистецтві скіфів, які мешкали на території сучасної України, дослідники виділяють навіть "звіриний стиль" - прикраси для зброї та одягу у вигляді оленів, пантер, фантастичних тварин. У Давньому Єгипті деяких тварин шанували, як богів. Численні великі статуї і маленькі статуетки зображують крокодилів і бегемотів, биків і баранів, шакалів і кішок, павіанів (мавп) та ібісів (червоних птахів із довгими, загнутими донизу дзьобами, далеких родичів лелеки й чаплі). В античні часи головним об’єктом мистецтва стала людина. Майстри Давньої Греції і Давнього Риму зображували тварин майстерно, але якось байдуже.Чудові зображення тварин з найдавніших часів з’являються також у живописі, скульптурі та графіці Китаю, Індії, Японії. Мистецтво Середньовіччя було насамперед релігійним, але тварини стали постійними учасниками деяких біблійних та Леонардо да Вінчі. Замальовки котів та інших тварин. Великий італійський художник намагався ретельно вивчити (і відтворити) життя в усіх його аспектах. Тварини не стали для нього винятком.

У XVII ст. анімалістика виділилася в окремий жанр. В академічній ієрархії його місце було досить скромним, але популярність - величезною. Особливо захоплювалися анімалістикою в Нідерландах. Тут художників-анімалістів було так багато, що вони ретельно "поділили" свої обов’язки: хтось зображував лише "пташині двори" з півнями, індиками та павичами, хтось - корів на пасовиську, хтось - комах. Анімалістам замовляли "портрети" мисливських соколів, породистих псів і коней, якими пишалися володарі. У XIX ст. популярність анімалістики як окремого жанру зменшується. Іноді анімалістика використовується дуже несподівано. Легендарний київський "будинок з химерами" архітектора В. Городецького декорований численними скульптурними зображеннями тварин - слонів, носорогів, оленів, навіть риб і жаб. Велику популярність тварини завжди мали в українському народному мистецтві (фігурний посуд у вигляді левів і баранчиків, ведмедики з гутного скла). Всесвітню славу здобули фантастичні тварини і птахи художниці Марії Приймаченко.

Намалювала я свого "П’ятницю" під час зимового локдауну, коли була досить обмежена у спілкуванні. Мій "П’ятниця" це не просто папуга, це справжній друг та співрозмовник.

bottom of page