"Я лагідно торкаю цю ніжність та красу"
Вид образотворчого мистецтва: живопис
Душеба Даp'я Валеріївна
11 клас
Центр дитячої та юнацької творчості військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області
Керівник: Іноземцева Наталія Олександрівна
".…Я лагідно торкаю цю ніжність та красу. Свою веселу вдачу до кожного несу"
Дарувати свою любов та ніжність разом з квітковими віночками своїм рідним, близьким та друзям завжди була притаманна українським дівчатам. Ця квіткова традиція живе і сьогодні. Тому цю композицію я вирішила виконати "найніжнішим" художнім матеріалом – акварельними олівцями.
Саме слово "олівець" походить з тюркської мови і дослівно означає "чорний камінь": кара - чорний, даш - камінь.
Акваре́ль (фр. aquarelle - водяниста; італ. acquarello) - техніка живопису, що використовує спеціальні акварельні фарби, які при розчиненні у воді утворюють прозору суспензію тонкого пігменту, що дозволяє створювати ефект легкості і прозорості у колірних переходах. Акварельні олівці схожі на звичайні. Однак їх особливість у тому, що після завершення малюнка його можна розмити мокрим пензликом і отримати ефект акварелі. Є два основні способи роботи акварельними олівцями: сухий (як звичайними олівцями) і мокрий (по вологому паперу або з наступним розмиванням ліній водою). Сухий метод хороший тим, що акварельні олівці дають дуже яскравий і насичений колір. Малювати по вологому паперу досить складно для початківців. Ще один спосіб використання акварельних олівців: коли колірний пігмент набирають з грифеля на вологий пензлик і малюють.
Звичайні акварельні фарби люблять точність і практично не вибачають помилок. Акварельні ж олівці дозволяють спланувати результат і виправляти малюнок на стадії сухого малювання. Проте акварельні олівці стираються гірше, ніж звичайні.