"З Україною в серці"
Куца Аліна
14 років
Будинок творчості дітей та юнацтва
Керівник: Булатова Ганна Вікторівна
В’язання гачком є одним із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва. Єдиної думки, коли і де виник цей вид рукоділля, не існує, але можна припустити, що період його розвитку був досить тривалим. Спочатку в’язання могло з’явитися як проста необхідність — у різних куточках планети люди створювали необхідні для життя та побуту речі. І сьогодні в’язані гачком речі мають неабиякий успіх. В’язання як вид рукоділля продовжує розвиватися; активно впроваджуються нові матеріали, розробляються візерунки. Гачком в’яжуть різноманітні аксесуари, починаючи від прикрас і закінчуючи взуттям. Багато красивих, корисних і необхідних у повсякденному житті речей можна виготовити або оздобити, вміючи в’язати. Для цього достатньо мати клубок пряжі і гачок. Це нескладне заняття дає змогу, за порівняно короткий час, виготовити красиві та унікальні речі. Якщо оглянути свою оселю, то важко знайти річ, яку не можна було б оздобити в’язанням гачком. Саме тому серед виробів, в’язаних гачком, найбільшою популярністю користуються предмети оздоблення житла — серветки, прихватки та підставки під гарячий посуд, диванні подушки, скатертини, іграшки тощо. В’язані вироби роблять житло затишним і важливо лише, щоб вони були виконані зі смаком і пасували до меблів, посуду та інших речей у кімнаті. Цікавими і своєрідними є дитячі іграшки, в’язані гачком із яскравої чи пухнастої пряжі. Таке мистецтво в’язання іграшок сьогодні виділилося в окремий напрям й отримало назву — амігурумі. У Будинку творчості дітей та юнацтва є гурток "В’язання гачком", який розвиває у вихованців практичні трудові вміння, творчу уяву, фантазію,художній смак; сприяє реалізації особистості дитини через творче самовираження.
У клубку ниток приховано багато речей: і іграшки, і серветки, і гарний одяг, і квіти, і сувеніри, і пледи і штори, і абажури, і багато інших цікавих речей, немає, напевно, нічого, що не можна було б зв’язати з ниток за допомогою "чарівної палички" – в’язального гачка.
В’язання цікаве дітям і приносить їм задоволення. У в’язанні все дуже просто. Найголовніше – це увага, терпіння і акуратність, як і в будь-якій іншій роботі. Дітей зазвичай приваблює не лише те, що на заняттях гуртка вони почують та пізнають дещо нове, а й те, що нове вони будуть створювати самостійно.
Куца Аліна не один рік із задоволенням відвідує гурток "В’язання гачком" під керівництвом Ганни Вікторівни Булатової. Багато її робіт були учасниками обласних і всеукраїнських конкурсів. Юна майстриня вклала своє серце і любов в роботу "З Україною в серці", використовуючи свої здібності у в’язанні гачком. Ця робота є символом любові дитини до рідної держави, виражена через улюблену творчість – в’язання.