Перша картина
"Портрет сучасної українки"
Вид образотворчого мистецтва: графіка
Савенко Ксенія Олексіївна
8 клас
Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 6 - дошкільний навчальний заклад Краматорської міської ради
Керівник:Шипілова Ганна Володимирівна
Особливе місце у моїх роботах займає портретний жанр. Портрети я малюю давно та різні. Здебільшого портрети цікавих людей, які мене оточують. Вважаю , що людина цікавила митців в усі часи. Портрет (від фр. portrait — «зображати») відображає конкретну людину або групу людей. Цей жанр сформувався ще декілька століть тому. Давні єгиптяни намагалися відтворити точну копію людини. У Стародавній Греції портрети ідеалізували натуру. У Давньому Римі ставили за мету передати точність і правдивість характеру. У період Відродження портретний жанр досяг свого розквіту. Головна тема — усвідомлення значення людської особистості.
У XV–XVII столітті набуває розквіту парадний портрет. Своїх сучасників художники малювали на полотні й папері, відображали у бронзі та мармурі. У XVIIІ столітті на перший план вийшов камерний портрет. Він сприяв більш правдивому зображенню внутрішнього світу людини.
Портретний жанр XІX–XX століття насичений психологічними складнощами людської особистості, яскравими індивідуальностями й експресивними моделями.
Портрет як самостійний жанр дає художникам безмежні можливості для реалізації творчих задумів, але, попри це, має певні канони. Зображення може бути поясним, погрудним або в повний зріст. Поза моделі передбачає три ракурси: у профіль, анфас і три чверті.
Портретний жанр поділяють на такі типи: камерний, груповий, парадний, історичний, сюжетний, костюмований. Також виділяють особливий тип — автопортрет (коли художник зображає себе).
Найпоширенішим є портрет виконаний олією на полотні. Окрім олії, художники також обирають акварель, пастель, олівець, вугілля, гуаш, сангіну, темперу тощо.
Моя робота це камерний портрет, який виконаний простим олівцем. Це жіночий портрет. Портрет сучасної українки. Красивої, сміливої, активної та свідомої, але водночас такої тендітної…
Друга картина
"Оберіг в бабусиній хаті"
Вид образотворчого мистецтва: графіка
Савенко Ксенія Олексіївна
8 клас
Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 6 - дошкільний навчальний заклад Краматорської міської ради
Керівник:Шипілова Ганна Володимирівна
Картина "Оберіг бабусиної хати" виникла експромтом, коли ми усією родиною відвідували прабабцю. Робоча назва малюнку була "Оберіг втомився". Робота виконана аквареллю в анімалістичному жанрі.
Анімалістичний жанр — це різновид образотворчого мистецтва, що зображує тварин. Зображення тварин можна зустріти в живопису, скульптурі, графіці, декоративно-прикладному мистецтві, ілюстраціях до книг. Один із найвідоміших художників-анімалістів Василь Олексійович Ватагін вважав, що недостатньо передати зовнішню схожість зображуваної тварини з натурою, необхідно пізнати всю складність характеру тварини. Спостережлива людина помітить "пихатість" гордовитого лева, "благородність" вірного собаки, або як у моєму випадку – охоронця сімейного вогнища, який солодко заснув на бабусиній подушці.