"Намисто"
Линник Анастасія Юріївна
9 клас
Слов’янська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів №17 Слов’янської міської ради Донецької області
Керівник: Харченко Олена Анатоліївна
З метою підвищення ефективності навчально-виховного процесу кожний вчитель намагається у своїй практичній діяльності знайти оптимальні шляхи його удосконалення. Так організація проектної роботи учнів спрямовується на розвиток критичного мислення, уміння працювати з інформаційними джерелами, різними видами технологічної документації; виховує прагнення до створення нового, існуючого, вже удосконаленого виробу.
Основною метою виготовлення прикрас з бісеру є нагода повернутись до витоків бісерного рукоділля, як давнього виду декоративного мистецтва, розкрити ідею в оригінальних і неповторних витворах. Робота з бісеру є поштовхом для розвитку логічного мислення. Техніка бісероплетіння напрочуд різноманітна і дає можливість виявити творчість не лише в способах виконання, але й у виборі матеріалу. Щоб створити чудові прикраси треба закохатись у бісерну красу. Для чого ми обрали даний проект? Щоб зрозуміти функціональне призначення виробів - аналогів, їх характеристик; навчитися давати економічне і екологічне обгрунтування; визначати санітарно-гігієнічні та експлуатаційні вимоги; дати навички для виготовлення даної прикраси. Для цього нам потрібно взяти з собою вміння, терпіння, фантазію щоб вирушити у романтичний світ даного проекту.
Намиста ручної роботи – це незвичайні для українського ока намистини походять з Індії, зі штату Утар Прадеш. Мешканці цього штату переконані, що саме в їх місцевості у прадавні часи була виготовлена перша намистина. Так, чи не так, але способи вироблення намистин вручну в Індії вдосконалювалися протягом сторіч. Здобутки цієї еволюціі ми можемо побачити в представлених намистах на малюнках.